F.A.Q

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest Aikido?

Aikido jest japońską sztuką walki stworzoną przez Morihei Ueshibę (1889-1969) na przełomie XIX i XX wieku. Połączył on doświadczenie w starych sztukach walki BUDO z metodą aiki (nieoporowania).

 

Kto może trenować i kiedy można rozpocząć treningi aikido?

Treningi dzieci można rozpocząć w jak najmłodszym wieku (ok 5-6 lat) i w dowolnym czasie w roku szkolnym. Dorosły swoją przygodę może rozpocząć w dowolnym wieku. Aktywność ruchowa jest głównym stymulatorem rozwoju organizmu.


 

 

Po co trenować?

Podjęcie treningu wiąże się z realizacją naturalnych potrzeb człowieka w zakresie zachowania bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz czynnego wypoczynku. Treningi można zacząć w każdym wieku i każdym czasie. Kobiety bardzo dobrze się czują na zajęciach aikido. Dla jednych najważniejsza jest fascynacja sztuką i nabycie umiejętności samoobrony, inni polepszają kondycję psychofizyczną lub intensyfikują wypoczynek. W aikido nie ma zawodów, każdy uczestnik zajęć ćwiczy dla siebie kształtując i poprawiając swoją sprawność i koordynację ruchową.

Z dojo (miejsce ćwiczeń) związane są etyczne sposoby zachowania : hierarchia stopni, szacunek do nauczyciela, życzliwość i wyrozumiałość do partnera, porządek i bezpieczeństwo na treningu. 

Ile trwają zajęcia i jak należy się ubrać?

Jednostka treningowa dla dzieci trwa 45 min a dla dorosłych 60 min. Na początku trenujemy w spodniach dresowych i podkoszulce na boso.
Po pierwszych egzaminach ubieramy keikogi (popularnie zwane kimonami).

 

 

Gdzie trenujemy?

Trenujemy w sali gimnastycznej na specjalnie do tego przeznaczonej macie treningowej w trzech miastach: Szczecin, Świnoujście, Gorzów Wlkp.

Masz może jakieś pytania? 
 Zapraszamy do kontaktu 

AIKIDO CUORE

Kamil Starski

tel. +48 602 312 000
kontakt@aikidopolska.plImię
Email *
Wybierz Szkołę*
Szczecin
Świnoujście
Gorzów Wlkp
Treść *